VİDEO HABER

TBMM’de yoğun mesai sürüyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yeni haftada da yoğun bir mesai bekliyor. Meclis’te bu hafta çalışmalar, 14 Kasım Salı günü başlayacak. Genel Kurul görüşmelerinde Aile ve Gençlik Fonu kurulması hakkında kanun teklifi ele alınacak.

Teklife göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Aile ve Gençlik Fonu kurulacak. Fonun yönetim kurulu Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Başkanlığında; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı’ndan olmak üzere beş kişiden oluşacak. Fon yönetim kurulu kaynak aktarımı yapılacak projeleri, aktarılacak kaynak tutarını, harcama programlarını belirleyecek. Ayrıca fona ilişkin mali veriler, en geç 6’şar aylık dönemler itibarıyla kamuoyu ile paylaşılacak.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ise 2024 bütçesinin görüşmelerine devam edilecek. Komisyonda Tarım ve Orman, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, Milli Savunma ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıkları’nın bütçeleri görüşülecek.

Siyasi parti liderleri de salı ve çarşamba günü partilerinin Meclis’teki grup toplantılarında milletvekillerine hitap edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu