MAGAZİN

Ömer Tahir kimdir? Ömer dizisi Tahir kaç yaşında? Onur Bilge nereli, evli mi?

Ömer Tahir kimdir? Ömer dizisi Tahir kaç yaşında? Onur Bilge nereli, evli mi?

STAR TV’de yayınlanan Ömer dizisi oyuncuları ve karakterleri merak uyandırdı. Her pazartesi ekrana gelen dizide Onur Bilge‘nin oyunculuğu ve canlandırdığı karakter gündem oluyor. İşte Ömer Tahir hakkında bilgiler…

Ömer dizisinin Tahir’i Onur Bilge kimdir?

 Onur Bilge Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 18 Şubat 1983, Tunceli doğumlu. 2005 yılından itibaren film ve dizide rol alan Onur Bilge, 2018 yılında ekranlara gelen Gülperi dizisinde Ejder karakterini canlandırdı. Son yıllardaki çalışmalarında 2021’de Kırmızı Oda, Yeşilçam, Kaderimin Oyunu dizilerinde rol aldı. 1983 doğumlu oyuncu Onur Bilge İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesinin ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanmış ancak 1 yıl kadar ilk girdiği sınavda kazandığı için beklemek zorunda kalmıştır. Daha sonra 9 Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ne giriş yapmış ve üniversite döneminde tiyatro ile tanışmıştır.

Tiyatro eğitimi almak için okulundan ayrılmış ve GSF Oyunculuk Bölümü’ne giriş yapmıştır. Bugüne kadar Eksik Sayfalar, İncir Reçeli 2, Kırık Kanatlar, Çalıkuşu, Vahyin İzinde, Kampüsistan, Kurşun Yarası, Kavak Yelleri, Alev Alev, Herşeye Rağmen ve Gamsız Hayat gibi bir çok projede rol almıştır. 2017 yılında ise Rüya isimli dizide Sırra karakterini canlandırmaktadır. Onur Bilge aslen Tunceli’lidir ve Tunceli’de dünyaya gelmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu