YAŞAM

Mahsusa: Trablusgarb dizisinin galası Ankara’da yapıldı

“TÜRKİYE BUGÜN DÜNYA SÖMÜRGE SİYASETİNE MEYDAN OKUYOR”

Trablusgarb’daki irade ve enerjinin daha sonra Milli Mücadele’yi başlatan, Cumhuriyet’i kuran irade olduğunu net şekilde gördüklerinin altını çizen Altun şöyle devam etti:

“Bugün bu coğrafyada bir tarafta adalet, varoluş ve kendi tarihsel kültürel varlıklarını koruma mücadelesi verenlerin yer aldığını, öbür tarafta ise bu coğrafyanın insanını, kültürünü, bütün kaynaklarını sömürmeye çalışan sömürgecilerin olduğunu görüyoruz. Türkiye bugün bu ortamda bu mücadelede son derece şerefli bir yerde, mazlumların, haklının yanında durarak dünya sömürge siyaseti ve sistemine meydan okuyor.”

Cumhuriyet’in 100. yılının idrak edildiğini anımsatan Altun, “Cumhuriyet’in yüzüncü yılı bizim için sadece birtakım anma programlarıyla geçiştirilecek bir gerçeklik değil. Cumhuriyet’in 100. yılını gerçek anlamda bir bölgesel güç, küresel aktör olarak yaşıyoruz. İçine kapatılmış, küçük meselelerle boğuşan bir ülke olarak değil, büyük bir küresel oyuncu olarak yaşıyoruz. Bugün coğrafyamızda İsrail’in Gazze’ye ciddi saldırılarıyla karşı karşıyayız. Burada büyük ve güçlü Türkiye mazlumların yanında zalimlere karşı çok büyük bir mücadele veriyor” diye konuştu.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu