TÜRKİYE

KYK taahhütname onayı nedir, nasıl yapılır? e-devlet KYK burs ve kredi taahhütname onayı sayfası!

KYK taahhütname onayı nedir, nasıl yapılır? e-devlet KYK burs ve kredi taahhütname onayı sayfası!

Kredi ve Yurtlar Kurumu 2024 KYK burs ve kredi başvuruları sonuçları ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Sonuçların erişime açılmasının ardından adaylar  taahhütname onaylarını yapacaklar. Peki, bu onay nasıl yapılıyor? İşte detaylar…

KYK TAAHHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR?

Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler https://kygm.gsb.gov.tr/ internet adresinden ilan edilmektedir. Burs veya kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden bakanlık linkine ulaşarak e-Devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden bakanlık linkine ulaşarak anne veya babanın e-Devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-Devlet şifreleri ile; 15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylatabilirler.

E-DEVLET KYK BURS VE KREDİ TAAHHÜTNAME ONAYI

Burs/kredi taahhütnamesini onaylayan öğrenciler, kredi geri ödemelerinde yapacakları ödemeyi taahhüt etmiş olurlar.

TAAHHÜTNAME ONAYI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

BAKAN BAK’TAN TAAHHÜTNAME ONAYI HATIRLATMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Sevgili gençler, GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuru sonuçları açıklandı. Hepinize hayırlı olsun.19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerinizi onaylamayı lütfen unutmayın.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu