SPOR

Kasımpaşa’da bir ilk yaşanıyor…

Sporcu sağlığı, sakatlık önleme ve sakatlıktan sonra sağlıklı şekilde geri dönebilmek için kullanılan en önemli metotlar genetik yatkınlık testi ve metabolik ölçüm testleri… Bu testler, dünyanın birçok kulübünde tercih edilen önemli yöntemler olsa da ülkemizde sadece Kasımpaşa tercih ediyor!

ahmetselimkul@haberturk.com

Giriş: 14.11.2023 – 00:56 Güncelleme: 14.11.2023 – 00:56

ABONE OL

ABONE OL

 Kasımpaşa'dan bir ilk...

Sporcu sağlığı, sakatlık önleme ve sakatlıktan sonra sağlıklı şekilde geri dönebilmek için kullanılan en önemli metotlar genetik yatkınlık testi ve metabolik ölçüm testleri. Bu testler, dünyanın birçok kulübünde tercih edilen önemli yöntemler olsa da ülkemizde sadece Kasımpaşa tercih ediyor. Habertürk’ten Ahmet Selim Kul, Habertürk TV’de yayınlanan Geçiş Oyunu’nda Kasımpaşa’nın gerçekleştirdiği ilki inceledi…

Metabolik ölçüm ve genetik yatkınlık testiyle ilgili konuşan Kasımpaşa Kulüp Doktoru Cem Ergenç şunları söyledi:

“Sakatlıktan sonra rehabilitasyondan daha önemli olan şey, sakatlığın önlenebilmesi. Doğru antrenman programlanması, bireysel program çok önemli. Genetik taramada akademi oyuncularımızda daha sık olmak üzere A Takım oyuncularımızda da testler gerçekleştiriyoruz. Metabolik ölçümlerini yapıyoruz, oksijen kapasitelerinin ne kadarını kullanabildiklerine bakıyoruz ki performansları artsın. Burada önemli olan sporcunun sakatlıktan sonrası değil de sakatlanmadan önce neler yapabiliriz…”

ÖNERİLEN VİDEO

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu