VİDEO HABER

İsrail Ordusu’ndan Şifa Hastanesi açıklaması

Binlerce kişinin sığınağı olan, Gazze’nin en büyük hastanesi Şifa Hastanesi’nden haber alınamıyor. Dünya Sağlık Örgütü, hastaneden hiçbir bilgi gelmediğini kaydetti. Ardından kuvözde bekleyen bebekler ve sivillerin tahliye edilemediği, İsrail’in hareket eden her şeye ateş ettiği açıklanmıştı. İsrail ordusu yeni bir insani koridor açıldığını kaydetti.

Ordu sözcüsü, bebeklerin tahliyesi için harekete geçilecek diyerek “Hastane personeli ile doğrudan ve düzenli olarak konuşuyoruz. Şifa Hastanesi personeli, pediatri bölümündeki bebeklerin daha güvenli bir hastaneye gitmelerine yardımcı olacağımızı söyledi. İhtiyaç duyulan yardımı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Ardından Gazze Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Şifa Hastanesi’nin kalp cerrahi bölümünün bombalandığını ve bombardımanda bölümün tamamen yıkıldığını kaydetti. Öte yandan İsrail ordusu da Şifa Hastanesi çevresini kuşattı.

Filistin Kızılay’ı yaptığı son açıklamada, Gazze merkezindeki hastanenin İsrail tankları tarafından kuşatıldığını söyledi. Hastanenin içinde 14 bin yerinden edilmiş Gazzeli olduğunu, hastanede büyük bir panik ve korkunun yaşandığını aktardı.

İsrail’in saldırılarda Hamas hedeflerinin hastane altyapısına konuşlandırılmış olduğunun kaydedilmesinin ardından Hamas’tan da açıklama geldi. Hamas, bağımsız bir kuruluşun hastaneyi incelemesini talep etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu