YAŞAM

Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu

Alışverişi bitirdikten sonra pişmanlık duymak yerine mutlu hissetmek istiyorsanız, akıllı alışveriş ipuçlarına kulak verin. İşte yapmanız gerekenler…

– Ne kadar para harcayabileceğinizi alışverişe çıkmadan önce belirleyin ve koyduğunuz limiti aşmayın.

– İhtiyaç listesi hazırlayın. Gerçekten ihtiyacınız olan ürünleri sıralayın ve “indirimler” bölümünün aklınızı çelmesine izin vermeyin.

– Bir şeyi almadan önce kendinize şu soruyu sorun: “Bu bana gerçekten yakışır mı yoksa sosyal medyada birinde gördüğüm için mi almak istiyorum?”

– Aynı ürün birkaç yerde satılıyor olabilir. Bir başka yerde istediğiniz ürün indirime girmiş olabilir. Fırsatları değenlendirin

Hayat kurtaran 7 akıllı alışveriş tüyosu - 1

– Mağazadayken bir kıyafeti denemeye üşenebilirsiniz veya sitede gördüğünüz çantayı indirimde gördünüz diye hemen almak isteyebilirsiniz. Almadan önce her şeyi deneyin.

– Bir şeyi almadan önce kendinize düşünme süresi tanıyın. O eteği çok beğendiniz ama alıp almama konusunda karar veremediyseniz en az yarım saat düşünün.

– Amaçsız bir şekilde alışveriş yapanlardan olmayın. Sadece vakit öldürmek için zamanınızı alışverişte harcamak yerine, zamanın değerini bilin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu