EĞİTİM

Dünya çapındaki eğitim liderleri İstanbul’da bir araya geliyor.

“Yarının Eğitim Dünyasında Teknoloji” oturumunda, Mehmet Akın Bulut Didem Bayram, Elvan Kuzucu Hıdır ve Macaristan’dan Attila Hajko, eğitimde değişimin nasıl yönetileceği, eğitim teknolojilerinin ve dijitalleşmenin okul ortamına etkileri ile dijitalleşme çağında düşünme yeteneklerinin korunmasını tartışacak.

Türkiye Maarif Vakfı tarafından ilki “Eğitimde Yeni Eğilimler ve Dönüşümler” temasıyla 2021 yılında çevrim içi, ikincisi “Okulun Geleceği: Pandemi Sonrası Eğitimin İhtiyaçları” temasıyla yüz yüze yapılan İstanbul Eğitim Zirvesi, bu yıl “Eğitimde Değişimi Yönetmek” temasıyla gerçekleştirilecek.

Eğitime ilişkin gelecek perspektiflerinin ve paradigmalarının, eğitsel yaklaşımların, eğitim teknolojilerinin etkili kullanımının ve iyi örneklerin tartışılacağı uluslararası bir platform olma özelliği taşıyan ve 17-18 Kasım’da gerçekleştirilecek zirve, farklı boyutlarıyla tartışma ve öğrenme fırsatları da sunacak.

Çok Dilli Yayın

Oturumların Türkçe, Fransızca ve Arapça simultane çevirilerinin de yapılacağı zirve, https://www.istanbuleducationsummit.com web sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Zirveye bizatihi katılım için zirve sayfası üzerinden dijital kayıt yeterli olacak.

Zirveye Farklı Ülkelerden Katılacak Bazı İsimler:

-Prof. Dr. Lee Chi Kin John-Hong Kong Eğitim Üniversitesi

– Prof. Dr. Charles Reigeluth- Harvard Üniversitesi/ABD

-Prof. Dr. Mazslee Bin Malik/ Malezya Milli Eğitim Eski Bakanı ve Uluslararası İslam İlimleri Enstitüsü Başkanı

-Prof. Dr. Marenglen Biba- New York Tirana Üniversitesi. Arnavutluk

– Charles Fadel- Ana tema Konuşmacısı- (CCR) ABD

-Hau Ming Tse- Oxford Üniversitesi İngiltere

-Prof. Dr. Maryam Jaffar Ismail- Zanzibar Devlet Üniversitesi. Tanzanya

– Prof. Dr. Çetin Kaya Koç/ Kalifornia Ünv/İTÜ Türkiye

– Prof. Dr. Mark Winterbottom- Cambridge Üniversitesi/İngiltere

– Prof. Dr. Douglas Hartman-Michigan Eyalet Üniversitesi/ABD

-Jennifer Groff- Leraningfutures. Global (CEO)

İSTANBUL EĞİTİM ZİRVELERİ

Uluslararası eğitim alanında Türkiye Maarif Vakfı ile yedi yılda altı kıtada 52 ülkedeki okullar ağıyla dünyada ilk beşte yer alan Türkiye, dünyanın ortak geleceğini, uluslararası iş birliği ve kültürler arası etkileşim çerçevesinde insanlığın ortak birikimi ve eğitimin işlevi üzerinden konuşmak için İstanbul Eğitim Zirvelerini düzenliyor.
Eğitim konusunda uluslararası etkinlik ve çalışmalarıyla öne çıkan kurum ve aktörlerin buluşma noktası olmayı amaçlayan Türkiye Maarif Vakfı öncülüğündeki zirvelerde dünyadaki eğitimin hem mevcut durumu hem de geleceği hakkında bilimsel ve akademik verilere dayalı değerlendirmeler yapılıyor. Eğitimciler, politika yapıcılar ve sektör liderleri, eğitimdeki değişimleri şekillendirecek stratejiler geliştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu