GÜNDEM

Düğün kıyafetini gösterdiği için öldürdüm’ dedi! Cinayet zanlısına kimse giysi vermedi

Sultangazi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, geçtiğimiz Nisan ayında boşandığı eşi Pınar Bektaş’ın (42) evine giden Tuncay Sağ, eski eşi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle yanındaki silahla ateş eden Tuncay Sağ, daha sonra Pınar Bektaş’ın boğazını kesti. Bektaş, olay yerinde hayatını kaybederken Tuncay Sağ ise kısa süre sonra polis merkezine giderek teslim oldu. Olay sırasında evde bulunan 9 yaşındaki kızları C.S. ise bu sırada komşularının evine sığındı.

Yer: İstanbul! Eski eşini vahşice öldürdü… 7 yaşındaki kız çocuğu dehşet evinde böyle bulundu

İlginizi Çekebilir

CİNAYETİ TÜM DETAYLARI İLE ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğine getirilerek sorgulanan Tuncay Sağ, cinayeti itiraf ederek tüm detayları ile anlattı. Eşinden 6 Nisan 2023 tarihinde geçimsizlik nedeniyle boşandığını anlatan Tuncay Sağ, “Normalde hafta sonları 9 yaşındaki kızımı alıp gezdiriyordum. Bu Cumartesi onu almam gerekiyordu. Ancak eşim bir işi olduğunu, Pazar günü alabileceğimi söyledi. Ben bu durumu olumlu karşıladım. Pazar sabahı kızımı aldım. Birlikte gün boyu gezdik. Daha sonra eski eşim telefon edip kızımı getirmemi istedi” dedi.

“SAAT GEÇ OLDUĞU İÇİN SİLAHIMI YANIMA ALMIŞTIM”

Eski eşinin isteği üzerine kızını yakındaki markete bıraktığını söyleyen Tuncay Sağ, “Eski eşim istersem çamaşırlarımı yıkayabileceğini söyledi. Ben de yakındaki evime gidip, kirli çamaşırlarımı aldım. Geri dönerken, geç olduğu için evde bulunan silahımı da yanıma almıştım. Çamaşırlar yıkanırken mutfakta sohbet etmeye başladık” dedi.

500 kiloluk ayıdan mucize kurtuluş: Beni devirdi, ısırdı ve parçalamaya başladı

“DÜĞÜNDE GİYECEĞİ ELBİSEYİ GÖSTERİNCE ARAMIZDA TARTIŞMA ÇIKTI”

Mutfakta sohbet sırasında, eşinin düğünde giyeceği bir elbisenin resmini gösterdiğini anlatan Tuncay Sağ, “Senle evliyken böyle elbiseleri bana giydirmiyordun’ dedi. Böyle başlayan konuşma, kısa sürede tartışmaya ardından da kavgaya dönüştü. Bir anda çok sinirlendim. Silahımı çıkarak ona ateş ettim. Ancak silahım el yapımı olduğu için elimde parçalandı. Ben de mutfakta bulduğum ekmek bıçağını alarak onun boğazına sapladım” ifadelerini kullandı. Polisteki ifadesinde, daha sonra evde bulunan kızını aradığında bulamayınca bıçak ve silahını alarak karakola gittiğini anlatan Tuncay Sağ “Karakola gidip eşimi öldürdüğümü söyleyip teslim oldum” dedi.

ESNAF YAŞANANLARI ANLATTI

Kadının ev sahibinin yakını olan Hüseyin Çınar, “Balkona çıktım birisi bağırıyordu. Ambulans ve polis diye bağırıyordu. Ne olduğunu sorduğumda yukarıda kocasının kadını öldürdüğünü duydum. Biz daha sonra yukarı çıkmak istedik, polis bizi bırakmadı. Kadının kanlar içinde olduğunu söylediler. Kadın ağustos ayında buraya taşındı. 3 çocuğu var 1 tanesini küçük, diğer çocukları çalışıyor. Kadın kocasından ayrılmış. Kocası bir hafta önceden de gelmiş. Kadın ile aralarında bir arbede yaşanmış. Aracılar araya girmiş. Bir hafta sonra gelip yukarı çıkıyor. Kadını öldürüyor. Elini, kolunu sallayıp çıkıyor” dedi.

Haber Detay Görsel Slider

OLAY YERİ İNCELEME TULUMU ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Cinayet Büro Amirliğinde işlemleri tamamlanan şüpheli Tuncay Sağ, üzerindeki kanlı elbiselerin incelenmek üzere alınması nedeniyle, Olay yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’nün tulumu giydirilerek adliyeye sevk edildi. Şüpheliye hiç bir yakının elbise getirmediği öğrenildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Pınar Bektaş’ın cenazesi bugün öğle saatlerinde Gazi Cemevi’nde yapılan cenaze töreninin ardından Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Gümüşlü Köyü’ne götürüldü.

Akrabası Naz Görmez; “Allah kimsenin başına vermesin. Zor bir olay. Bu son olsun. Benim de iki kızım, iki torunum var. Kimin başına ne gelir bilmiyorum. Allah korusun kimsenin başına böyle bir olay vermesin. İstemiyoruz, son olsun. Üç tane evlat kaldı yazık günah” dedi.

“ŞEREFİYLE, NAMUSUYLA ÇALIŞIYORDU”

Ablası Adile Dakdağ; “Altın gibiydi. Şerefiyle, namusuyla çalışıyordu, çocuklarına bakıyordu. Hiçbir yanlışı yoktu. Temizdi, dürüsttü, garibandı, fakirdi. Kimsenin kapısını açmıyordu. Kendi şerefiyle namusuyla çalışıyordu” şeklinde konuştu. ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu