MANŞETLER

Devlet Bahçeli: Netanyahu’nun yargılanması gereklidir

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli konuları ele alarak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun savaş suçlarından dolayı Lahey Adalet Divanı’nda yargılanması gerektiğini vurguladı.

Devlet Bahçeli: Netanyahu yargılanmalıdır

ensonhaber.com

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Devlet Bahçeli, gündemdeki birçok konuyu değerlendirirken İsrail-Filistin arasındaki çatışmaları da ele aldı.

Bahçeli, Gazze’deki saldırılara sessiz kalınmayacağını vurgularken, “Herkes sussa da biz susmayacağız.” diye belirtti.

“Netanyahu, savaş suçlarından dolayı yargılanmalıdır”

MHP Lideri şöyle devam etti;

Ateşkesin tesis edilmesi şarttır. İsrail tazminata mahkum edilmelidir. Uluslararası barış konferansı toplanmalıdır. Netanyahu ve yönetimi savaş suçlarından dolayı Lahey Adalet Divanı’nda yargılanmalıdır.

Bahçeli’nin açıklamalarından geri kalan satır başları;

14 Ekim’den 26 Kasım’a kadar 81 ilimizi ve bütün ilçelerimizi istişare toplantılarımızla buluşturmuş olacağız. Partimizin stratejik hedefleri ve mahalli seçimlerle ilgili bakışlarımızın anlatılması, siyasetteki MHP farkını açıkça gözler önüne sermekte. Aziz dava arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. İşleyen demirin pas tutmayacağını biliyoruz. 85 milyonun tamamına elimizi uzatıyoruz. Her insanımıza yüreğimiz açıyoruz. Hiç kimseyi öteki görmüyoruz, ötekileştirmiyoruz. İnançla da mücadelemizi yapıyoruz.

“Vakti yeterse İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine göndereceğiz”

MHP nefes alır gibi dur durak bilmeden çalışıyor. 31 Mart’ta yapılacak seçimlere hazırlık sürecini dolu dolu geçireceğiz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayacağız. Sömürü çarkında öğütülen, iktidara değil Türkiye’ye muhalefet eden partilere meydanın boş olmadığını öğreteceğiz. Vakti yeterse İstanbul’a uğrayan belediye başkanını evine göndereceğiz. CHP ve HDP yönetimindeki belediyeleri cumhurun yönetimi ile birleştireceğiz. Kayıp yıllar Allah’ın izni ile son bulacak. Merkezi yönetim ile yerel yönetimler tek ses olacak. Belediye kaynaklarını bölücülere sevk edenlerden milletimiz hesap soracak.

“MHP ve Cumhur İttifakı varsa elbette umut vardır, huzur vardır”

Zamana göre fikir değiştirmeyiz. Rüzgarsız havada dönen fırıldağın kimler tarafından üflendiğini bilir yakasından tutarız. Zalim zalim, haine hain demeyi sürdüreceğiz. Çalışmaktan yorulmayacağız. Biz Türk ve Türkiye aşığı MHP’yiz. Vurmak ile düşmeyen MHP’yiz.
Cumhurbaşkanı seçimleri 31 Mart’ta pekişip Türkiye Yüzyılı yürüyüşü güçlenecektir. Aklın yolu birdir. Yerelden genele birlik anlayışındayız. MHP ve Cumhur İttifakı varsa elbette umut vardır, huzur vardır.

“İsrail saldırıları hiçbir kural tanımadan devam etmektedir”

7 Ekim’den bugüne kadar Filistin halkının kanı akmaktadır. Mazlumların feryadı dünyada yankılanmaktadır. İsrail saldırıları hiçbir kural tanımadan devam etmektedir. İsrail çatışma bölgesinde sıkışmış, cinayet planlarını güncellemek zorunda kalmıştır. İsrail askeri unsurları bebek, çocuk ,yaşlı ve kadın demeden masum insanları katletmektedir. Sivil yerleşim sahaları bombalanmaktadır. Gazze’nin en büyük hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin vurulması, İsrail’in savaş suçları siciline yenisini eklemiştir. İsrail aciz ahlaksız ve korkak olduğunu bir kez daha belgelemiştir.

“Gazzeli bebeklerin haklarına tam manasıyla ne zaman sahip çıkılacak?”

Filistinliler zorla yuvalarından çıkarılmak istenmektedir. Buna rağmen Biden’ın açıklamaları bize göre sahte bir iyi niyet temennisidir. Esas olan çatışmalara ara verilmesi değil, kalıcı ateşkesin sağlanmasıdır. 11 Kasım 2023 günü Suudi Arabistan’ın başkentinde İİT ve Arap Birliği, Gazze’yi görüşmek üzere toplandı. Teklif ve düşünceleri saygı görüp öne çıkan Sayın Cumhurbaşkanımız kadar sağlam ve samimi duruş sergileyen hiç kimse olmamıştır. Peki Gazzeli bebeklerin haklarına tam manasıyla ne zaman sahip çıkılacak?

“Avrupa Birliği Komisyonu’nun raporunu uçak yapıp kendilerine aynen iade ediyorum”

Avrupa Birliği Komisyonu, ülkemize karşı önyargılı duruşunu yinelemiştir. Biz Müslüman Türk milleti olarak din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın her zaman yanı başında yerimizi alıyoruz. Avrupa Birliği Komisyonu’nun raporunu uçak yapıp kendilerine aynen iade ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu