TÜRKİYE

Avukat, hakeme “hatalı karar” uyarısında bulundu.

Hakime “Yanlış karar verdin” dedi. “Zararımı karşıla” diye ihtar çekti. Avukat İlker Atamer, İstanbul’daki bir sitede kendisine ait olan daireyi 5 yıl önce sattı. Bir yıl sonra ise site yönetimi 5 aylık aidat bedeli ile doğalgaz borçlarının ödenmediğini belirterek Atamer hakkında icra takibi başlattı. Atamer’in itirazı sonrası site yönetimi sulh hukuk mahkemesinde dava açtı. Avukat Atamer, dava konusu borcun devir işlemlerinden sonraki döneme ait olduğunu belirtti. Ancak mahkeme Atamer’in 22 bin 415 TL ödemesine hükmetti.

Avukattan hakime yanlış karar ihtarı

“SAHİBİ OLMADIĞIM DAİRENİN BORÇLARINI ÖDEDİM”

CNN TÜRK’e konuşan İlker Atamer, “Bu apartman dairesinin tapu kaydı, duruşmalar başlamadan önce delil olarak dosyaya girdi. 1 yıl evvel daireyi sattığımı göreceğini ve davayı reddedeceğini düşündüm ama yanıldım” dedi.

İddiaya göre bu karar sonrası Avukat İlker Atamer, sahibi olmadığı dairenin 22 bin 415 TL’lik borç ödemesini yaptı. Atamer, “9 beyana ek olarak bilirkişi de dairenin maliki olmadığımı tespit etti ama hakim maliki olmadığım bir apartman dairesin maliki olduğum gerekçesiyle borçlardan beni sorumlu tuttu. Üstüne bir de inkar tazminatına hükmetti” diye konuştu.

Kararın yanlış olduğunu ve zarara uğradığını belirten Atamer, hakime ihtar çekti ve zararının karşılanmasını istedi. Atamer, “Bu ihtarname dilekçem nedeniyle henüz hala bir karar oluşturulmadı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu