GÜNDEM

Yedi yaşından beri hastalığı belirlenemiyor! Tedavi edilmezse hayatı zorlu bir süreçle karşı karşıya kalacak

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Ünaldı Mahallesi’nde yaşayan Özel ve Hüseyin Çalışkan çifti, 17 yaşındaki oğulları Muhammed Çalışkan’ın göz rahatsızlığı nedeniyle zor günler geçiriyor. Küçük yaşlarda bilinmeyen ve teşhis konulamayan bir hastalık nedeniyle sol gözünü kaybeden oğullarının tedavi edilmezse diğer gözünü de kaybetme riski ile karşıya karşıya kaldığını ifade eden Çalışkan çifti, hastalığının teşhis ve tedavisi için doktorlara çağrıda bulundu.

“SOL GÖZÜMÜ KAYBETTİM, SAĞ GÖZÜMÜ DE KAYBEDERSEM DÜNYAM KARARACAK”

Tam teşhisi konulamayan ve milyonda bir görüldüğü iddia edilen hastalıktan bir gözünü kaybeden, diğer gözünü de kaybetme riski ile karşıya karşıya olan Muhammed Çalışkan, “Gözlerimde kuruma oluyor. Bu nedenle küçükken sol gözümü kaybetmişim. Ancak sağ gözümü de bu rahatsızlık tetikliyor. Gittiğimiz hastanelerdeki doktorlar bu hastalığa tam teşhis koyamadı. Özel bir hastaneye gittik, oradaki doktor da ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Çocukluğumdan beri göz hastalığıyla uğraşıyoruz. Sol gözümü kaybettim, sağ gözümü de kaybedersem dünyam kararacak” dedi.

“BİRÇOK HASTANEYE GÖTÜRDÜK AMA KİMSE NET BİR TEŞHİS KOYAMADI”

Çocuğunu gözündeki görme kaybı nedeniyle okula göndermediklerini belirten anne Özel Çalışkan, “Çocuğum milyonda bir görülen hastalık nedeniyle sol gözünü kaybetti, sağ gözünü de kaybetme korkusu var. 7 yaşından beri tedavisi ve rahatsızlığı için birçok hastaneye götürdük ama kimse teşhis koyamadı. Gaziantep’teki özel ve devlet hastanelerine götürdük. Çocuğum çalışamıyor. Gözünden dolayı okula da gönderemedik, okuyamadı” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR HASTANEDEN OLUMLU SONUÇ ALAMADIK”

Baba Hüseyin Çalışkan ise, “Ben oğlumu 7 yaşından beri her hastaneye götürdüm. Hiçbir hastaneden olumlu sonuç alamadık. Devlet ve özel hastanelere götürdüm, hiç kimse bu rahatsızlığı teşhis edemedi. Son olarak tavsiye üzerine bir doktora götürdük ve o doktor da her ay muayene ve tedavi olması gerektiğini söyledi. Çocukluğundan beri bu hastalık nedeniyle götürmediğimiz hastane kalmadı. Bize göz kaymasından dolayı olduğu söylendi ama 7 yaşından beri hiçbir hastane net teşhisi koyamadı” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu