VİDEO HABER

5 asker ölmüştü… ABD helikopteri düştü mü, düşürüldü mü?

10 Kasım’da Akdeniz’de düşen askeri uçak hakkında ABD Avrupa Komutanlığı’ndan, açıklama geldi. EUCOM kazanın, “askeri eğitimin bir parçası olarak rutin bir havada yakıt ikmali görevi sırasında” meydana geldiğini ve uçaktaki 5 personelin hayatını kaybettiğini belirtti.

EUCOM, kazaya karışan uçağın tipi, hangi askeri birliğe ait olduğu ya da kazanın tam yeri ve zamanı hakkında ise ayrıntı vermedi.

“KAZA TAMAMEN EĞİTİMLE İLGİLİ”

Kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildiren EUCOM yaptığı açıklamada, uçak kazasının “tamamen eğitimle ilgili olduğunu ve düşmanca bir faaliyete dair herhangi bir belirti bulunmadığını” belirtmişti.

ABD MEDYASININ TAVRI ŞÜPHELERİ ARTIRDI

ABD medyasının tavrı ise olaya ilişkin şüpheleri artırdı. “Helikopter düştü mü, düşürüldü mü?” sorusunu akıllara getirdi. ABD medyasının bu sıcak haberi bir süre girmediğine dikkat çeken CNN TÜRK Washington Temsilcisi Yunus Paksoy, “Bunu girdikleri saat 19.30 gibiydi. 1 saat 20 dakika sonra Fox News son dakika verdi. CNN, Fox News, ABC, CBS beklediler. Daha sonra akşam ve sabah programlarına baktığımda yine buna çok önem verildiğini görmedim. ABD askeri hava aracı düşmüş, biraz altta alma, görmeme vardı” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu